Školní družina

 

Vážení rodiče a prátelé školy!

Představuji Vám koncepci školní družiny, jako příležitost dalšího vzdělávání.

 Pobyt a čas ve školní družině nabízí prostor pro sebepoznání, realizaci žáka, příležitost se projevit jinak, než ve vyučování,  využit své schopnosti a poskytnout příležitost reagovat na jiné situace. Zkušenosti při společných aktivitách posilují sociální kompetenci a podporují umění být spolu. Společně se svými spolužáky a žáky ostatních tříd vytváří atmosféru, sdílí své zážitky, úspěchy i nezdary. Důležité je, aby si každé dítě odneslo zážitek, který ho bude motivovat k další činnosti. Při aktivitách je využíván přirozený zájem a nadšení žáků o nové věci. Aktivity ve školní družině se odvíjí od principu dobrovolnosti, nicméně žáci jsou k aktivitám motivování tak, aby je alespoň vyzkoušeli.

Vychovatelka využívá  hru  jako základní prostředek k uskutečnění konkrétního pedagogického záměru. Cílem je zaujmout, pobavit, získat hravou formou nové poznatky a dovednosti. Společně se tak podílet na pozitivní atmosféře, vést žáky ke zdravému životnímu stylu a ke smysluplnému využití volného času.

Konkrétní aktivity vychází z programu pro školní družinu na celý rok, z projektů školy
i z drobných projektů  reagujících na aktuální dění ve škole. Nabízené aktivity mají co nejvíce přiblížit skutečnou činnost, a tak poskytnout prostor pro využití dosud načerpaných poznatků a osvojení nových dovedností.  Pozornost při činnostech bude směřovat k svobodnému projevu dítěte, s možností využití vlastních nápadů a myšlenek.

 

                                                                             Vychovatelka ŠD: Ivana Petrželová

                                                

Vyberte si z právě rozbalené nabídky vpravo a nahlédněte podrobněji do naší činnosti.

 

Vyhledávání

2010-2018 Pospíšilová Veronika

Vytvořeno službou Webnode