O nás

 

   Základní škola Lipník je malá  jednotřídní vesnická škola s kapacitou 27 žáků. Zajišťuje výuku žáků 1. – 4. roč. K docházce sdružuje děti z obcí Lipník, Ostašov, Klučov a Petrůvky. Součástmi školy je Mateřská škola, která sdružuje k docházce děti z obcí Lipník, Ostašov, Petrůvky, Školní družina a Školní jídelna (výdejna stravy).

       Škola je postavena v okrajové části obce  v klidném prostředí. Okolí školy lze využívat k různým školním aktivitám např. pro činnost ŠD, tělesnou výchovu apod. Od okresního města je vzdálena 10 km, nejbližší spádová škola je ZŠ Myslibořice.

       Zřizovatelem a provozovatelem školy je Obec Lipník.

      Škola má více jak staletou tradici. Prošla mnoha opravami a změnami. Největší rekonstrukce proběhly v roce 1966, které daly škole dnešní podobu. V roce 1977 byla škola pro nedostatek žáků uzavřena . Školní budova byla využita pro předškolní vzdělávání dětí v MŠ, pro základní vzdělávání začala opět sloužit od 1. 9. 1992. V roce 2003 přešla škola do právní subjektivity. Od roku 2013 pak byla zařazena do sítě škol podporujících zdraví. 

 

 

ZAMĚSTNANCI ŠKOLY

 

Ředitelka školy:  Mgr. Dagmar Koubková

Učitelka ZŠ: Mgr. Vladimíra Žaludová

Učitelka ZŠ: Mgr. Ivana Petrželová

Vychovatelka ŠD: Mgr. Ivana Petrželová

Učitelka MŠ: Bc. Veronika Pospíšilová

Učitelka MŠ: Edita Svobodová

Asistent pedagoga MŠ: Dana Peroutková

Provozní zaměstnanec: Pavlína Obůrková

 

 

 

 

 


Vyhledávání

2010-2018 Pospíšilová Veronika

Vytvořeno službou Webnode